: Edzőmérkőzés: Újpest FC-FK Dukla B. Bystrica 1-1 (1-1)

Edzőmérkőzés: Újpest FC-FK Dukla B. Bystrica 1-1 (1-1)

Főleg a mezőnyjáték dominált a mérkőzésen

Újpest FC–FK Dukla Banksa Bystrica 1-1 (1-1)
Nemzetközi felkészülési mérkőzés
Szusza Ferenc Stadion, füves edzőpálya, 300 néző
Jv.: Selmeczy K. (Selmeczy J., Csák)
Újpest FC, I. félidő: Balajcza - Vermes, Vaskó, Vanczák, Völgyi - Erős, Gulyás - Tisza, Sándor Gy., Vituska - Kovács Z.
Újpest FC, II. félidő: Kövesfalvi - Tolnai, Böjte, Kiss Z., Völgyi - Lettrich, Tóth B. - Kőhalmi, Hullám, Freud - Rajczi
FK Dukla: Boros - Farkas, Jarabica, Wozniak, Seman - Duris, Velicky, Pecovsky, Libic - Lietava, Semenik
Cserejátékosok: Petrik (kapus), Vyskoc, Medved, Mazik, Ocovan, Durica, Kluciar, Kurty, Rapcan

Gólszerző: Vituska (32.), Semenik (44.)
Sárga lap: -
Szögletarány: 3:4 (3:3)

A vasárnapi hírverő mérkőzés után ezúttal jóval komolyabb erőpróba vár a csapatra, délután ugyanis az szlovák bajnokság 6. helyén végzett besztercebányai alakulat látogatott a Megyeri útra.

A mérkőzés a vendég csapat kérésére 15 perccel korábban kezdődött.

Csapatunkban Tóth Norbert a fegyelmi bizottság tárgyalása miatt, Füzi Ákos pedig az egy nemzetközi barátságos mérkőzésre szóló eltiltása miatt nem léphetett pályára.

I. félidő:
1. perc:
Egy jobb oldali szöglet után Jarabica a jobb kapufára fejelte a labdát.
14. perc: A nagy melegben - ahogyan mondani szokták - inkább a küzdőjelleg dominált a meccsen, a kapuk egyáltalán nem voltak veszélyben.
15. perc: Az első kapuralövés: egy jobb oldali szöglet után Velicky lőtt 25-ről, a labdát Balajcza biztosan fogta.
25. perc: Tisza Tibor végezhetett el szabadrúgást a 16-os sarkától, a lövést Boros nagy bravúrral védte. A kipattanó labdára Sándor érkezett, az ötös sarkáról leadott lövését a gólvonalról vágta ki az egyik szlovák védő.
26. perc: A játékvezető a két csapat kérésére három perces frissítő szünetet engedélyezett.
32. perc: Sándor Gy. jobb oldali beadása után Vituska 11 méterről, kapásból lőtt a hálóba (1-0). Tetszetős gól volt!
41. perc: Jobb oldalról, a kapunktól 25 méterről végezhettek el szabadrúgást a vendégek, a rövid sarokra tartó lövést Balajcza magabiztosan védte.
44. perc: Jobb oldali szöglet után Balajcza késve mozdult ki a kapuból, Lietava fölfejelte a labdát, és az aláhulló labdát Semenik 3 méterről a hálóba stukkolta (1-1).

II. félidő:
46. perc: A játék néhány perces szünet után újpesti sorcserével folytatódott
53. perc: Hullám indította Rajczit, aki a balösszekötő helyén tört a kapura, majd védője szorításában visszagurította a labdát Tóth Balázs elé, aki kapu fölé lőtt.
65. perc: Többet birtokolják játékosaink a labdát, helyzetig azonban nem jutottunk el. A játékvezető újra frissítő szünetet engedélyezett a csapatoknak.
70. perc: Lettrich és Hullám összjátéka után utóbbi Tóth Balázshoz passzolt, aki 22 méterről, középről lőhetett, a labda azonban kevéssel elszállt a felső léc fölött.
85. perc: A gólszerző Semenik végezhetett el közvetett szabadrúgást jobb oldalról. Lövése a rövid felső kapufán csattant, majd a kipattanó felszabadítással zárult.

Óriási kánikulában játszották le a csapatok a mai találkozót, s a hőség alaposan rányomta a bélyegét a mérkőzés színvonalára. Az első és a második félidőben is a mi csapatunk birtokolta többet a labdát. Különösen a szélső játékot erőltettük, volt is egy-két ígéretes akció, ám az utolsó passzok rendre nem sikerültek. Közepes iramú mérkőzésen, kevés helyzetet láthatott a publikum, inkább a mezőnyjáték dominált. Igazságos döntetlennel ért véget az első hazai felkészülési találkozónk.

Minden pénteken 19:40-től Lila Percek a Budapest Rádióban, FM 88.1 !!!