Iratkozz fel a hírlevélre,hogy értesülj a legfrissebb hírekről,és frissítésekről!

: NB I (29.): Győri ETO FC-Újpest FC 2-5

NB I (29.): Győri ETO FC-Újpest FC 2-5

Rovat(ujpestfc.hu)  2006.05.28. 15:13

Magabiztos győzelem után továbbra is az élen

Borsodi Liga, 29. forduló                                  (2651. bajnoki mérkőzés)

2006. május 28., vasárnap, 11:30

Győri ETO

2-5
 (1-2)

Újpest FC

Győr, 3500 néző
Jv.: Vad II István (Vámos Tibor, Vígh Tibor)

Győr: Sztevanovics – Regedei, Pusztai, Mátyus, Hanák – Varga R., Vincze O., Jakl (Varga G., 18., Czanik, 76.), Szabó Zs. – Priskin (Varga Z., 25.), Granát
Újpest FC: Vlaszák – Tóth B., Vermes, Böjte, Füzi – Tisza, Erős, Sándor (Vaskó, 46.), Tóth N. (Gulyás, 84.) – Kovács Z. (Lucas, 61.), Rajczi
Gólszerzők: Vincze O. (40.), Szabó Zs. (53.) ill. Tisza (5.), Rajczi (36.), Tóth N. (55.), Lucas (68.), Vaskó (77.)

Sárga lap: Rajczi (72.), ill. Pusztai (7.), Vincze (45.), Mátyus (54.), Granát (93.)
Piros lap: Lucas (91.)

Szögletarány: 0:7 (0:4)

A mérkőzés előtt:

A csapat tegnap este 7 - kor indult Győrbe, és a stadionhoz közeli egyik 3 csillagos hotelben szállt meg.

Vasárnap délelőtt Győr, és az M1-es autópálya is lilába borult. Szinte csak lila-fehér sálakkal felszerelt autókkal, és lila mezes szurkolókkal telt meg a város.

Vasúton is legalább 600 Újpest-szurkoló érkezett Győrbe.

Mintegy fél órával a mérkőzés kezdete előtt eleredt az eső a győri pálya környékén.

Mészöly Géza változtatott az eredetileg megadott összeállításon. Vaskó Tamás helyett Tóth Balázst állította a kezdőcsapatba, így Vermes Krisztián került a védelem tengelyébe.

A mérkőzésre legalább 3000 Újpest-szurkoló érkezett meg a stadionba.

1. félidő:

1. perc: Az Újpest kezdte a mérkőzést.
5. perc: Tisza góljával vezetünk! Füzi tört előre a bal oldalon, de Szabó Zs. buktatta. A megítélt szabadrúgást Tisza 24 m-ről gyönyörűen csavarta a kapu jobb felső sarkába. (0-1)
7. perc:
Pusztai rúgta fel Sándort, amiért sárga lapot kapott a győri védő.
8. perc: Tisza 22 m-es szabadrúgásból most a bal alsó sarkot vette célba, de Sztevanovics hárított.
18. perc: Jakl helyett Varga G. állt be a hazaiaknál.
19. perc: Priskin visszagurítását Varga G. lőtte 20 m-ről a jobb sarok mellé.
25. perc: Priskin is megsérült, őt Varga Z. váltotta.
26. perc: Tisza szép csellel tört előre a jobb oldalon, beadása egy győri védőről pattant szögletre.
33. perc: Tisza egy szép csel után 20 m-ről bombázott a kapu fölé.
36. perc: Tóth N. passzolt a védők közül kilépő Rajczi elé, aki elhúzta a labdát Sztevanovics mellett, és balról, az ötös sarkáról ballal a kapu bal oldalába emelt. (0-2)
40. perc:
Varga Z. szöktette Vinczét, aki 10m -ről Vlaszák mellett a kapu bal alsó sarkába perdített. (1-2)
42. perc:
Szabályos góltól fosztották meg csapatunkat a játékvezetők! Tóth N. beívelését Sztevanovics kiöklözte, éppen Füzi elé, aki egyből visszalőtte a labdát, amit a kapus Rajczi elé ütött, aki a kapu közepébe lőtt, ám a partjelző tévesen lest jelzett.
45. perc: Vincze kapott sárgát, a megítélt szabadrúgást Tisza lőtte 27 m-ről alig a jobb kapufa mellé.

Vége az 1. félidőnek!

A szünetben:

Sándor helyett Vaskó lépett pályára, így Tóth Balázs fellépett a középpályára, és Vermes kihúzódott a jobb oldalra.

2. félidő:

53. perc:
Vincze indította Szabót, Vlaszák kifutott elé, próbálta kifelé szorítani, de a győri csatár 10 m-ről a tizenhatos bal oldali részéről, félfordulásból a rövid sarokba emelt. (2-2)
54. perc:
Mátyus buktatta Rajczit a tizenhatoson belül, a védő sárga lapot kapott, csapatunk pedig 11-est lőhetett.
55. perc: Tóth N. tizenegyese Sztevanovicsról kipattant, de középpályásunk másodszorra már nem hibázott. (2-3)
61. perc:
Kovács Z. helyett Lucas lépett pályára.
68. perc: Lucas előbb eladta a labdát, majd visszaszerezte azt, kapura tört, majd 12 m-ről jobbal lőtt, és a lapos lövés Sztevanovics alatt átcsúszva a kapu közepébe gurult. (2-4)
72. perc:
Rajczi kapott sárga lapot Varga G. buktatásáért.
76. perc: Varga G. helyett Czanik állt be.
77. perc: Tóth N. jobb oldali szöglete a rövid sarokra szállt, a védők elvétették, és a középen berobbanó Vaskó 2 m-ről a kapuba sodorta a labdát. (2-5)
78. perc: Rajczi jobb oldali beadása után Lucas újabb gólt lőhetett volna, de lövés közben elcsúszott az ötösön belül, így a kapu fölé perdített.
80. perc: Tisza lőhetett a bal oldalról 15 m-ről, de lapos lövése 1 m-rel a bal alsó sarok mellé gurult.
84. perc: Tóth N. helyett Gulyás lépett pályára.
91. perc: Lucas került a földre egy beívelés után Hanák szorításában, majd a földön ferkve megrúgta a védőt, ezért Vad kiállította.
93. perc: Granát kapott sárga lapot, mert felrúgta Rajczit.

Vége a mérkőzésnek!

Sok helyzet, öt gól...

Nagy lendülettel kezdte csapatunk a mérkőzést, és egy remek szabadrúgás után a vezetést is megszereztük. Az első 20 percben többet birtokoltuk a labdát, de nem voltunk elég határozottak. A középpályán sok labdát szereztünk, de rendre el is adtuk azokat.

Aztán Tóth Norbert parádés passza után Rajczi meglőtte immár szokásos gólját, de nem lélegezhettünk fel, mert pár perc múlva a Győr első helyzetét gólra váltotta. Erre is válaszolhattunk volna, de Rajczi második gólját a partjelző téves beintésére nem adta meg Vad játékvezető. (Mint később kiderült, szerencsére ez az ítélet nem befolyásolta a mérkőzés végeredményét, köszönhetően csapatunk remek küzdőszellemének, és jó játékának.)

A második játékrész elég rosszul kezdődött, mert egy védelmi kihagyás után már az elején gólt kaptunk. Ez szerencsére nem törte meg a csapatot, és már két perccel ezután újra mi vezettünk, bár Tóth Norbert elsőre a kapusba rúgta a büntetőt, de a kipattanót már a hálóba pofozta.

A gól megnyugtatta a csapatot, és sok helyzetet dolgoztunk ki, amelyekből további kettőt sikerült értékesítenünk. Így a végig remekül szurkoló, nagy létszámú szurkolótáborunk elégedett lehetett a látottakkal.

Kár, hogy a végén Lucas Cariati kiállíttatta magát, de nélküle is a győzelem, és a bajnoki cím reményében léphetünk pályára az utolsó fordulóban.

Minden pénteken 19:40-től Lila Percek a Budapest Rádióban, FM 88.1 !!!