Iratkozz fel a hírlevélre,hogy értesülj a legfrissebb hírekről,és frissítésekről!

Hírek

: NB I (28.): Újpest FC-MTK Budapest 1-2 (1-0)

NB I (28.): Újpest FC-MTK Budapest 1-2 (1-0)

Rovat(ujpestfc.hu)  2006.05.20. 21:38

A vereség ellenére saját kezünkben maradt a sorsunk – Megszakadt hazai veretlenségi sorozatunk bajnoki mérkőzésen

Borsodi Liga, 28. forduló                                  (2652. bajnoki mérkőzés)

Jv.:
Bede Ferenc (Nagy Imre Attila, Tóth Péter)

Újpest FC: Vlaszák - Vermes (Kőhalmi, 63.), Böjte, Vanczák, Füzi - Tisza (Hullám, 70.), Tóth B., Sándor, Tóth N. - Rajczi, Kovács Z. (Lucas, 79.)
MTK Budapest: Végh - Balogh B., Rodenbücher, Lambulics, Horváth L. - Czvitkovics (Németh K, 46.), Jezdimirovics, Zsidai (Pál, 76.), Bori (Urbán, 86.)- Kanta J., Hrepka

Gólszerző: Rajczi (37.), ill. Kanta (88.), Lambulics (90.)
Sárga lap: Rajczi (38.), Vanczák (75.) ill. Balogh (19.), Horváth L. (69.), Jezdimirovics (75.), Kanta (89.)
Piros lap: Hullám (88.), Vanczák (90.)

Szögletarány: 7:3 (4:1)

A mérkőzés előtt:

Mészöly Géza vezetőedző változtatott az előre megadott összeállításon, így Vermes Krisztián került a jobbhátvéd pozíciójába.

A mérkőzés előtt Kovács Zoltánt Dányi Szilárd ügyvezető köszöntötte a 100. bajnoki góljáért, míg Tóth Norbertet Csehi István ügyvezető 350. bajnoki mérkőzéséért.

Az Újpest FC által szervezett véradáson a mérkőzés kezdetéig 104 szurkolónk vett részt.

1. félidő:

6. perc:
Tisza labdáját Rajczi lőtte a kapufára, de a játékvezető les miatt kifelé ítélt szabadrúgást.
9. perc: Czvitkovics lőtt 25 m-ről, de a jobb alsó sarokba tartó labdát Vlaszák biztosan védte.
11. perc: Füzi labdájával Rajczi lépett ki a bal oldalon, de belőtt labdájáról lemaradtak a társak.
12. perc: Újból Rajczi maradt egyedül a bal oldalon, de beívelését Tisza elől kifejelték a védők.
19. perc: Balogh kapott sárga lapot Tisza lerántásáért.
20. perc: Tisza lőtt váratlanul a 16-os bal oldali csücskétől, Végh a kapufa segítségével hárította az erős lövést.
28. perc: Sándor beadásszerű lövését tolta szögletre Végh.
29. perc: Rajczi középre gurítását Kovács Z. rosszul találta el, így a lövés elakadt a védőkben.
31. perc: Tóth N. 25 m-es jobb oldali, a kapu bal oldalába tartó szabadrúgását védte bravúrral Végh.
34. perc: Remek MTK-kontra végén Hrepka már csak Vlaszákkal állt szembe, 15 m-ről át akarta emelni a kapust, de portásunk remekül nyúlt bele a labdába, a kipattanót Bori a bevetődő Vanczákba rúgta.
37. perc: Rajczi kapott egy jó indítást középen, majd Tiszával kényszerítőzőtt, és a visszakapott labdát egy védő mögül gyönyörűen perdítette Végh kapujának bal alsó sarkába. (1-0)
38. perc:
Egy újabb lendületes támadásunk végén Sándor lőtt 18 m-ről a bal sarok mellé.
38. perc: Rajczi kapott sárga lapot buktatásért.
40. perc: Tisza remek labdája után Kovács Z. emelt Végh ölébe.
43. perc: Hrepka lőtt szorongatott helyzetből kapunk fölé.
45. perc: Egy legurított szabadrúgás után Lambulics

Vége az 1. félidőnek!

A szünetben:

Az MTK cserélt: Czvitkovics helyett Németh K. állt be.

2. félidő:

48. perc:
Tisza beadását Vanczák lefejelte, és Kovács Z. 7 m-ről, félfordulatból lőtt a kapu mellé.
56. perc: Tisza beadását Sándor lőtte kapu fölé 17 m-ről.
57. perc: Németh K. szép cselek után 12 m-ről lőtt, Vlaszák szép vetődéssel szögletre hárított.
63. perc: Az első újpesti csere: Vermes helyett Kőhalmi állt be.
69. perc: Horváth L. kapott sárga lapot.
70. perc: Sándor 18 m-es bal sarokra tartó lövését ütötte ki Végh, a kipattanó után felszabadult a vendégkapu.
70. perc: Tisza helyett Hullám lépett pályára.
75. perc: Jezdimirovics kapott sárgát, mert hátulról felvágta Kovácsot.
75. perc: Vanczák is besárgult.
76. perc: Zsidai helyett Pál állt be a vendégeknél.
79. perc: A harmadik cserénk: Kovács Z.-t Lucas váltotta.
86. perc: Bori helyett Urbán lépett pályára.
87. perc: Hullám lábában volt a megnyugtató második gól, de Tóth N. beadását 3 m-ről mellépörgette.
88. perc: És milyen a futball? Németh kilépett a védők közül, amikor a 16-oson belül Hullám buktatta. Hullámot Bede kiállította. Kanta J. jobb alsó sarokra tartó 11-esét Vlaszák még kiütötte, de a kipattanót Kanta J. a kapu közepébe fejelte. (1-1)
90. perc:
Vanczák megkapta második sárga lapját, mert fellökte Pált, ezért Bede kiállította. A szabadrúgást Bede megismételtette, és a második beívelés után Lambulics 6 m-ről védhetetlenül fejelt a kapunkba. (1-2)

Vége a mérkőzésnek!

Elvesztettük hazai veretlenségünket

Az első percekben még tapogatózó játék folyt, majd 10 perc elteltével átvettük a kezdeményezést. Gyakorlatilag innentől kezdve végig az MTK térfélen folyt a játék. Lendületesen futballoztunk, jól játszottuk át a vendégek védelmét, és a Tisza, Kovács, Rajczi hármas többször is helyzetbe tudott kerülni.

A végjátékkal sokáig gond volt, majd egy váratlan megoldás meghozta a vezető gólunkat. Rajczi egy olyan pillanatban lőtte el a labdát egy ellentámadás során, amikor arra senki sem számított.

A gól után is voltak még lehetőségeink, gyakorlatilag végig mi irányítottuk az első félidőt, de az utolsó percekben az MTK is eljutott a kapunk közelébe, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kidolgozni már a vendégek. Így megérdemelten vonulhattunk előnnyel a szünetre.

Szünet után sajnos nem tudtuk megismételni az első félidei játékot. Az első negyedórában még voltak lehetőségeink, de fokozatosan átvette a játék irányítását a vendégcsapat. Helyzetek mindkét kapu előtt alig adódtak, de az egyik oldalon Németh Krisztián, a másikon Sándor György a kapuba találhatott volna.

A mérkőzés vége felé a középpályán fölénybe került a vendégcsapat, de egy kontra után Rajczi mégis bebiztosíthatta volna a győzelmünket. A helyzet kimaradt, és az ellentámadás után jogos büntetőhöz jutottak a vendégek, ráadásul meg is fogyatkozott a csapat.

A tizenegyest hiába hárította bravúrral Vlaszák, a kipattanóból sajnos egyenlítettek a vendégek. És még nem volt vége...

Vanczák taktikai szabálytalanságát sárga lappal büntette Bede, amegy védőnk második ilyen színű kártyája volt, így ő is a kiállítás sorsára jutott. A megismételt szabadrúgás után aztán újra a kapunkba került a labda, és már nem volt időnk egyenlítésre.

Összességében megállapíthatjuk, hogy remek első félidő után a második játékrészt elrontotta csapatunk. Nem voltunk már elég frissek, és a végén ezúttal az ellenfél volt a határozottabb.

Ezzel a legrosszabb pillanatban elvesztettük ugyan hazai veretlenségünket, de még mindig a saját kezünkben van a sorsunk, hiszen az ellenfelek eredményétől függetlenül két győzelemmel az első helyen zárhatunk.

Sajnos a mérkőzés lefújása után több „szurkolónk” is megfeledkezett magáról, és a játéktérre szaladt. Ám a biztonsági szolgálatnak, ha nem is könnyen, de sikerült rendet teremtenie.

Minden pénteken 19:40-től Lila Percek a Budapest Rádióban, FM 88.1 !!!