Iratkozz fel a hírlevélre,hogy értesülj a legfrissebb hírekről,és frissítésekről!

: NB I (26.): Újpest FC-Zalaegerszeg 5-1 (3-0) - 89. perc, élő

NB I (26.): Újpest FC-Zalaegerszeg 5-1 (3-0) - 89. perc, élő

Rovat(ujpestfc.hu)  2006.05.07. 13:40

Tíz emberrel is fölényes győzelem. Kovács és Rajczi is duplázott.

Borsodi Liga, 26. forduló                                  (2650. bajnoki mérkőzés)

Jv.:
Megyebíró János (Kispál Róbert, Szalai Zoltán)

Újpest FC: Vlaszák – Tóth B. (Vermes, 83.), Böjte, Vanczák, Füzi – Tisza, Erős, Sándor Gy. (Hullám, 60.), Tóth N. – Kovács Z. (Kőhalmi, 77.), Rajczi
ZTE: Milinte – Kocsárdi, Sebők V., Bingo, Kónya – Peric, Molnár B. (Kaj, 36.), Lendvai (Palkó, 69.), Józsi (Sági, 36.) –Montvai, Kottán

Gólszerző: Kovács Z. (24., 75.), Rajczi  (26., 86.), Tóth N. (30. - 11-esből), illetve Sebők V. (51. - 11-esből)
Sárga lap: Tisza (35., 59.), Erős (45+1.), illetve Kaj (45.), Sebők V. (61.)
Piros lap: Tisza (59.)

Szögletarány: 1:2 (1:2)

A mérkőzés előtt:

Az Újpest FC nevében Gyarmati Eszter a mérkőzés előtt köszöntötte 42. születésnapja alkalmából Brockhauser Istvánt. Klubunk szintén köszöntötte Tolnai Tamást, aki április 25-én ünnepelhette 18. születésnapját, neki Dányi Szilárd ügyvezető igazgató adott át ajándékcsomagot!

Az Újpest FC jó egészséget és sok boldogságot kíván születésnapja alkalmából Göröcs Jánosnak, Törőcsik Andrásnak, Kuharszki Bélának, Lőw Zsoltnak és Szendrei Józsefnek.

Mészöly Géza egy helyen változtatott az előre megadott kezdőcsapaton, Kőhalmi András helyett Kovács Zoltán kapott lehetőséget.

Zalaegerszegről mindössze 15 szurkoló érkezett a találkozóra!

1. félidő:

6. perc: Jobboldali bedobás után Kottán fejelte le a labdát Józsinak, aki 14 méterről nem találta el jól a labdát.
12. perc: Erős indította remekül Tiszát, de Varga kilépett kapujából, és bedobásra tisztázott.
14. perc: Peric 25 m-es szabadrúgásból bombázott magasan a kapunk fölé.
19. perc: Tisza 20 m-es lövése szállt a jobb kapufa mellé.
21. perc: Tisza 22 m-es emelése könnyű zsákmány volt Vargának.
23. perc: Sándor indította Kovácsot, akinek beadásáról éppen csak lemaradt Rajczi.
24. perc: Rajczi bal oldali beadását Kovács Zoltán 5 m-ről fejelte a kapuba bal oldalába. (1-0)
Ez volt kitünő csatárunk 100. bajnoki gólja! Gratulálunk!
26. perc: Rajczi
lépett ki a védők közül, és az ötös sarkáról gyönyörűen pörgetett a kifutó kapus mellett a kapu közepébe. (2-0)
30. perc:
Sebők V. két kézzel ellökte Kovács Zoltánt. Tizenegyes! A büntetőt Tóth N. lőtte a kapu bal alsó sarkába. (3-0)
32. perc:
Erős lépett ki a védők közül, de 7 m-ről Vargába lőtt. A kipattanót Füzi fejelte rá, de egy védő szögletre mentett.
35. perc: Tisza kapot sárga lapot labdaelrúgásért.
36. perc: Kettős csere a vendégeknél. Molnár B. és Józsi helyett Sági és Kaj lépett pályára.
38. perc: Rajczi lépett ki két védővel a nyakán, majd  a 8 m-ről éles szögből lőtt, a labda centikkel ment el a jobb kapufa mellett.
45. perc: Kaj kapott sárga lapot, mert hátulról felrúgta Sándort.
46. perc: Erős kapott sárga lapot, mert kirúgta Kaj lábát.

A szünetben:

Nem változtattak a szakvezetők a második félidő előtt.

2. félidő:

50. perc: Egy átívelést követően Kottán középre lőtt labdája Tisza kezén pattant meg a tizenhatoson belül. A kezezés ugyan vétlen volt, de 11-est ért, amit Sebők V. lőtt a jobbra vetődő Vlaszák mellett kapu bal oldalába. (3-1)
55. perc:
Sági kapott sárga lapot, mert hátulról elkaszálta Füzit.
58. perc: Sándor remek labdájával Kovács Z. léphetett ki, aki balról 12 m-ről lőtt a keresztléc fölé.
59. perc: Megfogyatkozott csapatunk. Tisza ért kézzel a labdába, amiért a játékvezető második sárgával kiállította.
60. perc: Sándort Hullám váltotta
61. perc: Sebők V. kapott sárga lapot Kovács Z. buktatásáért
66. perc: Tóth N. középre tartó 25 m-es szabadrúgását fogta Varga.
69. perc: Lendvai helyett Palkó állt be a vendégeknél.
73. perc: Tóth N. tolta a labdát a felfutó Füzi elé, aki egy igatítás után 20 m-ről lőtt, kevéssel a kapu bal sarka mellé.
74. perc: Vanczák 40 m-es szólója ragadtatta tapsra a közönséget.
75. perc: Tóth N. - Hullám - Kovács Z. volt a labda útja, csatárunk a földről felállva maga elé tette a labdát, és 10 m-ről, jobbról a kapu bal alsó sarkába lőtt. (4-1)
77. perc:
A két gólos Kovács Z. helyett Kőhalmi lépett pályára.
83. perc: Vermes váltotta a jobbhátvéd posztján Tóth Balázst.
86. perc:Tóth N. egészen az alapvonalig robogott a bal oldalon, egy csel után középre adott, ahol Rajczi a védőjét megelőzve 5 m-ről, ballal a kapu bal oldalába lőtt. (5-1)
91. perc:
Hullám labdáját Kőhalmi kapásból lőtte a kapu fölé.

Az első negyedórában még nem találta a ritmust csapatunk, de aztán egyre inkább felpörögtünk. Harcosan játszottunk, és Rajczi hajszálpontos beadása után Kovács Zoltán megszerezte a vezetést. Csatárunk ezzel 100. bajnoki találatát érte el.

A gólt követő percekben tovább folytattunk a letámadást, aminek két újabb gól lett a következménye. Gyorsan, szemre is tetszetősen játszottunk, megérdemelten jutottunk három gólos előnyhöz.

A második félidőt kicsit fásultabban kezdtük, aminek egy büntető utáni vendéggól lett a jutalma. De a kapott találat felrázta a csapatot, és még Tisza kiállítása után sem forgott veszélyben a győzelmünk.

A hajrában még tíz emberrel is mi kezdeményeztünk, mi alakítottunk ki helyzeteket, és megérdemelten szereztünk további két gólt.

Fölényes sikerünk teljes mértékben megfelel a játék képének.

Minden pénteken 19:40-től Lila Percek a Budapest Rádióban, FM 88.1 !!!

Az utolsó módosítás ideje: 2006. június 30. péntek

A honlap tartalmának újraközlése csak a forrás feltüntetésével engedélyezett!

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierj&#232;t!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre